NAPSALI O NÁS:

Benefiční představení pro Ukrajinu

18.3.2022 se v Nemošické hospodě, ve spolupráci se Spolkem Nemošice 700,  odehrálo benefiční představení Ani za milion. Děkujeme všem divákům, Nemošické hospodě i Spolku Nemošice 700.

Divadelní přehlídka v Červeném Kostelci 2021

 Ani za milión! Romana Vencla a Michaely Doleželové zahajovala v sobotu dopoledne; přivezl ji divadelní spolek HRRR Nemošice a již z programu bylo zjevné, že za její scénickou podobou stojí výhradně dva lidé. Renáta Šťastná je podepsána pod dramaturgickou úpravou, kostýmy a režií, přičemž hraje Jacquelin, scénu pak vytvořila se svým spoluúčinkujícím Milanem Zlesákem, který zároveň hraje Lamberta (čímž je počet postav vyčerpán); režijní supervizí pak pomohla Marie Kučerová. Tak trochu detektivní komedie, postavená na sérii nedorozumění, o setkání zpovykané paničky, která si objednala vraždu manžela a přináší na maják v kufru milión eur, a obsluhy majáku, omylem považovaného za onoho zjednaného vraha, klade vysoké nároky na výstavbu a gradaci komedie. Škoda, že tvůrci nebyli rasantnější při úpravách předlohy (škrtali zručně, ale pořád ještě málo; pozitivní je, že upravili motivace a reakce Lamberta v závislosti na jeho obsazení starším než předepsaným hercem); konverzačně jsou oba představitelé nepochybně zdatní, a tak bylo především doporučeno zapracovat na důslednějším vzájemném reagování a herecké souhře. Renáta Šťastná obdržela čestné uznání za herecký výkon v roli Jacqueline. - Hodnocení přehlídky v Červeném Kostelci 2021 (vsvd.cz) 

... tak příště na Orlické masce

První uvedení hry Josefa Sedláka na prknech, která znamenají svět - premiéra jako hrom. Sice bez ocenění odborné poroty, leč divácky úspěšná.  

A zde více: https://www.youtube.com/watch?v=fKbKXyD2GEs

https://www.msuo.cz/gallery#content

foto: Ivo Mičkal

Miletínské divadelní jaro 2021

Letošní Miletínské divadelní jaro se bylo sice chudší na inscenace, mohlo se ale pochlubit výjimečnou atmosférou. Většina účastníků byla přítomná po celou dobu přehlídky. Ve volnějším programu byl prostor na setkávání a popovídání mezi divadelníky. Bylo až dojemné, po tak dlouhé době hrát pro diváky v sále. Viděli jsme soubory ze čtyř krajů: Královéhradeckého, Pardubického, Středočeského a Olomouckého. ... Také nový, ale neuvěřitelně výkonný divadelní spolek HRRR, Nemošice uvedl detektivní komedii o oblíbených autorů v amatérských kruzích Romana Vencla a Michaely Doleželové.... Lektorský sbor udělil čestná uznání: Renátě Šťastné za herecký výkon v roli Jacqueline v inscenaci Ani za milion! souboru HRRR - divadelní spolek, Nemošice

celý článek naleznete na: Miletínské divadelní jaro | Facebook

Modrý kocour - divadelní festival | Facebook 

Modrý kocour - divadelní festival

10.dubn17:37
  • · A je to tady!Porota ocenila za herecký výkon Renátu Šťastnou (...tak příště) a Ivonu Vavříkovou (Muž z Osla / Našije). Máme krásné diplomy, posíláme a gratulejeme!A jedem dál! Na Písek doporučuje porota inscenace divadel D.R.E.D., OJEBAD a NOTDIS! Na Volyni doporučuje porota inscenace divadel TURNOVSKÉ DIVADELNÍ STUDIO a HRRR!Na Mladou scénu doporučuje porota inscenaci divadla NOTDIS! Gratulujeme